Turistická letoviska v Dominikánské republice fungují v běžném provozu

foto

Santo Domingo 11. září (PROTEXT) - Hurikán Irma neměl dopad na cestovní ruch v zemi.

Ministerstvo cestovního ruchu Dominikánské republiky informuje, že všechny turistické destinace v zemi fungují zcela normálně a hurikán Irma zde nezpůsobil škody.

Silniční komunikace, přístavy, letiště a veřejné služby, jako je dodávka vody a elektřiny, fungují v běžném provozu ve všech hotelových oblastech beze změn.

"Ve všech turistických letoviscích je situace v pořádku. Díky Bohu a tím, že jsme včas přijali všechna bezpečnostní a preventivní opatření, nedošlo ke zranění žádného turisty ani poškození hotelových zařízení," zhodnotil situaci Francisco Javier García, ministr cestovního ruchu Dominikánské republiky.

Joel Santos, prezident Národní asociace hotelů a restaurací Dominikánské republiky (ASONAHORES) k současné situaci uvedl: "Jsme rádi, že hurikán Irma postoupil podél pobřeží Atlantského oceánu naší země, aniž by došlo ke škodám, které by znemožnily provoz hotelové infrastruktury a dalších základních služeb, které nabízíme turistům. Jasným důkazem je skutečnost, že návštěvníci do naší země nadále přilétají a odlétají."

V současné chvíli můžeme oznámit, že:

- Hotelové resorty ve všech destinacích, jako je Punta Cana - Bávaro, Samaná, Sosúa, Cabarete, Puerto Plata, La Romana - Bayahibe, Juan Dolio, Santo Domingo a ostatních jsou ve zcela běžném provozu.

- Všechna letiště v zemi fungují a přijímají lety z celé Ameriky a hlavních evropských letišť.

- Výletní přístavy nebyly poškozeny a obnovují provoz.

- Provoz na silničních komunikacích, jako jsou ulice a silnice, funguje plynule a beze změn.

- Všechny turistické atrakce a fakultativní výlety fungují normálním provozem.

Dominikánská republika je prvotřídní a bezpečnou prázdninovou destinací Karibiku a jako taková se zavazuje poskytovat svým návštěvníkům ty nejlepší služby a produkty na základě nejvyšších standardů cestovního ruchu.

O Dominikánské republice:

Dominikánskou republiku objevil v roce 1492 Kryštof Kolumbus. Země je známá svou fascinující historií, krásnými přírodními scenériemi a kulturním bohatstvím, jehož součástí je hudba, umění a místní produkty jako rum, doutníky, jantar, larimar, káva a čokoláda. Dominikánská republika je špičkovou golfovou destinací v regionu celého Karibiku & Latinské Ameriky. Golfisté mají k dispozici celkem 26 golfových hřišť. Země nabízí rovněž bohaté možnosti ekoturismu a adrenalinového vyžití. Nachází se zde mnoho vodopádů a řek, nejvyšší hora Karibiku a chráněné přírodní oblasti. Zdejší hotely a resorty nabízejí skvělé zázemí pro pořádání svateb a pro trávení romantické dovolené. Dominikánská republika disponuje rovněž perfektním zázemím k pořádání kongresových akcí. V zemi funguje osm mezinárodních letišť. Dominikánská republika je tou pravou zemí nabízející vše, o čem sníte. Pro více informací nás sledujte na Twitteru @Dominikanska, Facebooku @godominicanrepublic.cz a Instagramu @GoRepublicaDominicana, nebo v aplikaci Go República Dominicana, kterou lze stáhnout v APP Storu a na Google Play.

Více: www.GoDominicanRepublic.com

Kontakt:

Mgr. Simona Juránková

PR oddělení

Ministerstvo cestovního ruchu / Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Štěpánská 611/14

110 00 Praha 1

Tel.:+420 222 231 078

e-mail: prague@godominicanrepublic.com

Media: aktuality@godominicanrepublic.cz

Web: www.godominicanrepublic.cz

FacebookTwitterYoutube

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

25°C

Dnes je pondělí 18. června 2018

Očekáváme v 7:00 18°C

Celá předpověď