Police reveal biggest pervitin production case in Czech history

published:

updated:
28.08.2014 12:40

Prague - Police detained and accused a businessman in the biggest case of illegal production of pervitin (methamphetamine) hard drug in Czech history, National Anti-Drug Centre head Jakub Frydrych told reporters today.

foto

Policie zadržela jedenačtyřicetiletého muže, který podle ní nakupoval v Česku i zahraničí látky potřebné k výrobě pervitinu a prostřednictvím svých obchodů s chemickými potřebami je prodával výrobcům drogy a dealerům. Kupující byli zejména z řad vietnamské komunity. Novinářům to 28. srpna sdělil ředitel Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych. Upřesnil, že látky by se daly využít na výrobu asi 3,5 tuny pervitinu, jehož hodnota na nelegálním trhu v ČR přesahuje 2,5 miliardy korun. Na snímku je materiál zajištěný na jednom z míst, kde policisté zasahovali. ČTK Národní protidrogová centrála

According to the police, the 41-year-old owner of a firm bought substances for pervitin production in the Czech Republic and abroad and he was selling them to drug producers and dealers in his shops with chemicals in Prague, Chomutov, north Bohemia, and Cheb, west Bohemia, Frydrych said.

Policie zadržela jedenačtyřicetiletého muže, který podle ní nakupoval v Česku i zahraničí látky potřebné k výrobě pervitinu a prostřednictvím svých obchodů s chemickými potřebami je prodával výrobcům drogy a dealerům. Kupující byli zejména z řad vietnamské komunity. Novinářům to 28. srpna sdělil ředitel Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych. Upřesnil, že látky by se daly využít na výrobu asi 3,5 tuny pervitinu, jehož hodnota na nelegálním trhu v ČR přesahuje 2,5 miliardy korun. Na snímku je materiál zajištěný na jednom z míst, kde policisté zasahovali.

The detained Czech man was accused of illegal production and another handling of narcotics and psychotropic substances and poisons. If found guilty, he faces up to 12 years in prison.

Policie zadržela jedenačtyřicetiletého muže, který podle ní nakupoval v Česku i zahraničí látky potřebné k výrobě pervitinu a prostřednictvím svých obchodů s chemickými potřebami je prodával výrobcům drogy a dealerům. Kupující byli zejména z řad vietnamské komunity. Novinářům to 28. srpna sdělil ředitel Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych. Upřesnil, že látky by se daly využít na výrobu asi 3,5 tuny pervitinu, jehož hodnota na nelegálním trhu v ČR přesahuje 2,5 miliardy korun. Na snímku je finanční hotovost zajištěná na jednom z míst, kde policisté zasahovali.

His firm is also prosecuted. It faces a fine, property seizure and abolition, Frydrych added.

The Anti-Drug Centre says this has been the most significant case in terms of its extent and impact on illegal pervitin production in the history of the Czech Republic.

Written by:
www.ctk.cz

Tags:
More from "News in English"
Comments

comments powered by Disqus

Advertisement
Turecko
Turecko

Země aliance uvítaly zapojení Turecka do bojů proti IS.

Řecká krize
Řecká krize

Hlavní jednání se zástupci věřitelů Řecka začne nejdříve čtvrtek

Velikost textu: a a A