Hrdý Budžes Báry Hrzánové

Ilustrační foto - Herečka Barbora Hrzánová  na slavnostním večeru hudebního nakladatelství Supraphon, na kterém byla 26. února předána ocenění za prodaná CD a DVD a představena edice Pop Galerie. Hrzánová dostlala zlatou desku za 5.000 prodaných 2CD s nahrávkou knihy Hrdý Budžes.

vydáno: 10.02.2012, 08:37 | aktualizace: 10.02.2012 09:57

Žatec - Městské divadlo v Žatci uvede v sobotu 18.února 2012 od 19:30 hodin reprízu dramatizace úspěšné stejnojmenné prózy spisovatelky Ireny Douskové o žákyni druhé třídy základní devítileté školy Helence Součkové.

Reklama

Ta nás zkoumavým i naivním pohledem osmiletého dítěte sugestivně provede tragikomickými roky „husákovské“ normalizace, tak jak se na počátku 70.let promítala do světa dětí i dospělých.

Na pozadí prostředí školy a divadla v jednom „nejmenovaném“ okresním městě se odvíjí sled komických příhod, trapných zážitků, drobných i větších neštěstí, které malá Helenka nejen prožívá, ale zároveň je s bezprostředností svému věku vlastní - hodnotí a komentuje.

Za roli Helenky získala Barbora Hrzánová cenu Thálie za mimořádný ženský jevištní výkon.

V dalších rolích se představí herci Divadla A.Dvořáka z Příbrami.

V roli ženy se představí Jarmila Vlčková a v roli muže pak Libor Jeník.

Lístky jsou již v předprodeji na pokladně žateckého divadla.

Autor: Michaela Suchá
iRegiony.cz

Zpět
Další články k tématu: , ,

Diskuse k článku

12.02.2012 07:24
Hiyabusa: prislo mne nan pretres ta Ceska kultura. Jeji zare...


Dnes je 25.5.2012, svátek má Viola
Reklama
Reklama
David Rath
David Rath

Sněmovna by měla jednat o stíhání Davida Ratha 5. června Fotogalerie

Břeclavská kauza
Břeclavská kauza

Matka chlapce z Břeclavi se Romům omlouvá za křivé obvinění

Velikost textu: a a A