Trump je o dění v Las Vegas informován, vyjádřil soustrast

foto Zdravotníci transportují osobu zraněnou při střelbě v Las Vegas.

Washington/Las Vegas (USA) - Americký prezident Donald Trump je o střelbě v Las Vegas informován, oznámil dnes Bílý dům. Prezident rovněž vyjádřil soustrast obětem, stejně jako například britská premiérka Theresa Mayová, německá kancléřka Angela Merkelová a papež František. Při útoku střelce zahynulo nejméně 50 lidí, více než 400 je jich zraněno.

Mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová uvedla, že Trump je "o té strašlivé tragédii v Las Vegas informován". Bílý dům podle ní situaci pečlivě sleduje a nabízí plnou podporu úřadům státu Nevada a rovněž úřadům místním.

"Na všechny zasažené myslíme a modlíme se za ně," dodala Sandersová.

Trump na twitteru vyjádřil soustrast obětem a rodinám. "Má nejvroucnější soustrast a soucítění patří obětem a rodinám obětí té strašlivé střelby v Las Vegas. Bůh vám žehnej," napsal šéf Bílého domu.

Rovněž na twitteru vyjádřila soustrast britská premiérka Mayová a prostřednictvím svého mluvčího také kancléřka Merkelová.

"Myšlenky Spojeného království patří obětem a záchranným službám, které reagují na ten otřesný útok v Las Vegas," uvedla Mayová.

"Jsme šokováni a hluboce otřeseni vraždami v Las Vegas. Tolik zmařených životů. Soucítíme a přejeme hodně sil přeživším," napsal mluvčí Merkelové Steffen Seibert. Soustrast vyjádřil také německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel.

Papež František označil zabití více než 50 lidí za nesmyslnou tragédii. "S hlubokým zármutkem po vyslechnutí zprávy o střelbě v Las Vegas papež František zaslal ujištění o své duchovní blízkosti ke všem lidem, kteří byli zasaženi touto nesmyslnou tragédií," uvedl Vatikán v telegramu zaslaném biskupovi římskokatolické církve v Nevadě.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je úterý 17. července 2018

Očekáváme v 7:00 20°C

Celá předpověď